Kılıçdaroğlu, sosyal ev projesinde Reisicumhur Erdoğan’a bindi verdi: Amacını biliyorum ama bu işin kudretli olmasını istiyorum

Milyonların merakla beklediği Cumhuriyet Altını tarihinin yer büyük içtimai konut projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın detaylarını paylaştığı projeyle ilişik 14 Eylül’birlikte başlayan başvurularda adeta patlama yaşandı. Erdoğan, “Talimatı verdim, sene sonuna varmadan, ne şehirde ne büyüklüğünde yapıyoruz, ona bakarak bire bir taraftan temelleri atıp inşaatlara başlayacağız” ifadelerini kullandı.

BAŞVURANLARIN SAYISI 2 MİLYONU GEÇTİ

“İlk Evim İlk İş Yerim” içtimai bölük projesi için başvuranların sayısı 2 milyon 4 bin 435 oldu. 31 Ekim’e büyüklüğünde sürecek olan başvurular; “Martir Aileleri, Yıldırı, Harp ve Hizmet Malulleri”, “En bir iki yüzdelik 40 özürlü vatandaşlar”, “emekliler”, “18-30 gözyaşı arasındaki gençler” ve “Ayrıksı azrail adayları” imkânsız üzere 5 kategoride akseptans edilecek.

“AMACINI BİLİYORUM ERDOĞAN AMA BU İŞİN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORUM”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise toplumsal ev projesiyle ilişik içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı kullanılmamış paylaşımda “Sonuç dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve elan birçok ildeki ihaleleri iptal oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen dahi ben üstelik biliyoruz bu sosyal ev projesiyle amacını Erdoğan. Amma ben bu işin başarılı olmasını istiyorum. Halkımızın hakeza bire bir projeye ihtiyacı var, siyasiler yerine, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Yine ediyorum, kaynak garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir kepazelik elan yaşansın istemiyoruz” dedi.

“‘BAY KEMAL PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, SORUN DEĞİL”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Ha sen gene git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye alın çıktı’ haberi yaptır, sevgili değil. Yeter kim bu iş olsun” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN 3 DOLAŞMA ÖNCEKİ PAYLAŞIMLARI

Geçtiğimiz günlerde birlikte toplumsal göz projesine ilişik sosyal medya hesabından açıklama işleyen Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti: “Bölük meselesi gündemde. Defaatle ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş tıpkı proje. Yıllardır aynı hikaye. Erdoğan, biliyorum intihap öncesi mal toplamak için yapıyorsun bunu. Ego toplumsal devletin savunucusu yerine sosyal konutların yaygınlaşmasını canı candan istiyorum.

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi amacıyla hazineden dirimsel güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, esas yoksul fukaranın konutu için güvence ver. Vermezsen, sen üstelik biliyorsun kim bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen gereksiz toprağa yalandan beton harcı dökmeye…

“BANKER ERDOĞAN MISIN SEN?”

Ego de buradan üstlenme ediyorum, tığ iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje tıpkısı Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları zavallı fukaradan, seçme sürecini finanse cilt. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be kayırıcı!”Share: