MHP’li Özdemir Kayseri’de konuştu Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, MHP’nin var olduğu günden bu yana iradesini, samimiyetini ve gücünü yalnız Türk milletinden aldığını söyledi.

Özdemir, Kayseri’de tıpkısı düğün salonunda planlı fırka danışma toplantısında yaptığı konuşmada, MHP Umumi Başkanı Fehamet Bahçeli’nin 18 Eylül Ahzüita günü Kayseri’dahi düzenleyeceği mitinge umum vatandaşları çağırma etti.

Bazı anketlerde partisinin oyunun düşük gösterildiğini anlatım eden Özdemir, Türk milletinin düşmanının tarihten bu yana çokça olduğunu belirtti.

Bugün üstelik Türk milletini savunan MHP’nin düşmanının haddinden fazla olduğuna dikkati çekici Özdemir, “Tığ mevsuk olduğumuzu biliyoruz. Tutkun olduğumuz Türk milletinin ferasetini üstelik biliyoruz. İşte inancımızı güçlendiren, mücadeledeki azim ve karlılığımızı pekiştiren birlikte filhakika Türk milletinin bize beslediği sevgi, gocunmak ve muhabbetten kaynaklanıyor. Böylesi bir süreç içerisinde bile gayretimiz esasen Türk milleti içindir. Zira Ulusalcı Hareket Partisi var olduğu günden bu yana iradesini, samimiyetini ve gücünü yalnız Türk milletinden almıştır. Bu duruşumuzun ferah anlaşılması gerekir.” diye konuştu.

Özdemir, esasen böyle ayrımsız dönemde Türkiye’üstelik yayın eden ve köşe yazarı sıfatını kullanarak Milliyetsever Cereyan Partisi’ne müteveccih sinsice iftiralarda bulunan isimleri bile gördüklerini söyledi.

Zillet ittifakının terör örgütünün siyasal uzantısı HDP’ye nezaret verileceğiyle alakalı tartışmaların olduğu tıpkısı dönemde, millî ayrımsız gazetede fıkra yazarlığı eden birinin “MHP’ye de vekâlet verilir, şu peki, bu peki” diyerek yine “fetövari”, kavisli bire bir yaklaşımla milliyetsever hareketi aklınca HDP ile yanında getirmeye çalıştığını dile getiren Özdemir, şunları kaydetti:

“Bizim duruşumuzu çabucak ufuk sahibi insanlar anlar. Ulusçu Debi bu zamana kadarki tek mücadelesinde mülk kaygısı gütmedi. 15 Temmuz’dan sonra ve o aktarılma yaşadığımız tehlikeyle beraber karşı karşıya kaldığımız Suriye, Irak yahut başka lehçe gelişmelerde, vakit kaybetmeden yıldırı değil sair gözdağı ve saldırılar paralelinde üstelik milletimizden aldığımız yetkiyle, milletimizin iradesiyle erk olmuş AK Öğür ile gelişigüzel Cumhur İttifakı’nı kurduk. Bunu katiyen ve katiyen politik benzeri kesim haline getirmedik, getirmeyiz. Zira Milliyetçi Akıntı var olduğu günden bu yana Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in bize verdiği edep ve Sayın Genel Başkanımız ile edindiğimiz terbiyeyle ‘vatanımın ha ekmeğini yemiş ha için kurşun’ diyerek yeri geldi bu milletin bağımsızlık ve bağımsızlığını arkalamak için anadan bile, yardan dahi, serden bile, yürekten dahi geçmeyi bildik. Deminden kalkıp birilerinin bu uca tavrımızı ve duruşumuzu yanlışa yormamaları geçişsiz. Bu nezaketli ikazımızın bile mebzul anlaşılması gerekiyor.”

Özdemir, 2023’e giden böylesi benzeri süreçte MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin aksata haset gerçekleştireceği mitingde hem Türk hem de acun kamuoyuna yapacağı çağrıların apayrı ve tarihi ayrımsız önemi olacağını aktardı.

Programda MHP Kayseri Saylav Kalıcı Ersoy ve MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak de birer müracaat yaptı.Share: