İbrahim Çeçen Vakfından iri başarı

İbrahim Çeçen Vakfı’nın kısaca dokuz ay kabilinden tıpkı süredir başlattığı IC Elit Ayak Topu akademi projesinde dört Ağrılı sportmen Milli Takımlar U-14 Bölge karmasına seçildi.

Ağrı, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 tevellütlü futbolcularından oluşan muhtelit maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 yenmiş eden Dert karmasından 4 sporcu mıntıka karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları için mutlu olduklarını söyleyen IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Yaklaşık dokuz aydır bu çocuklarımızın akva tıpkı futbol altyapısı alabilmeleri için çabaladık. Projemize IC Elit Yüksekokul ismini vererek futbola yıpranmamış başlayan yetenekli sporcuları bire bir araya ifade etmek istedik. Hakikat bu çalışmalarımız sonucunda domestik ligde oynanan maçlar sonucunda IC Seçkin takımımız U-14 Ağrı şampiyonu oldu. Hafta böylelikle yapılan kesim karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Nahiye karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı için benzeri haddinden fazla kurumun işbirliği yaptığını belirten Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Futbol Federasyonu Erzurum Kesim Müdürlüğü, Dert Tor Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı haddinden fazla iri oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı adına teşekkürname ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Ayak Topu Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Havza karmasına kaleci Kartal Uçar, Ileri Uç Oyuncusu Haktan Antrenör, Itidalli Meydan Emre Kağan Kayaç ve Kesici yerine Beat Saika seçildi. – AĞRI

Share: